Żeń Szeń - na wypadanie włosów

Ekstrakt z żeń – szenia na łysienie

Żeń – szeń jest ekstraktem roślinnym wykorzystywanym do produkcji kosmetyków tj. kremy, toniki, maseczki, odżywki i szampony do włosów. Składnik ten nazywany jest władcą młodości i wigoru. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i dlaczego tak często wykorzystywany jest do procesu pielęgnacji skóry i włosów? Oto cztery najważniejsze powody.

Po pierwsze, żeń – szeń odmładza i regeneruje skórę. Robi to poprzez poprawę jej  ukrwienia oraz przywrócenie równowagi. To właśnie dzięki temu, włosy mogą rosnąć jak na drożdżach. Należy również zaznaczyć, że w przypadku dolegliwości niedokrwionej skóry głowy, tlen oraz substancje odżywcze nie mają możliwości dotarcia do włosa. Negatywną konsekwencją tego stanu są rzadkie, słabe i pozbawione blasku włosy.

Po drugie, składnik ten jest ochroną przed wpływem wolnych rodników tlenowych. Wszystko brzmi bardzo pięknie, ale co one tak naprawdę oznaczają? Należy zacząć od tego, że wolne rodniki, czyli niesparowane elektrony lub jony, są w organizmie każdego człowieka, bez względu na to, czy tego chcemy czy też nie. W sytuacji, kiedy występuje między nimi harmonia, nie musimy się niczym martwić. Niestety w momencie, gdy jest ich zbyt dużo, mogą być przyczyną różnych chorób m.in. zbyt szybkiego starzenia się, czy też miażdżycy. Właśnie z tych powodów, ochrona przed wolnymi rodnikami jest tak cenna.

Co więcej, ekstrakt z żeń – szenia ma także wpływ na hamowanie powstawania kwasów tłuszczowych, a ponadto ułatwia on rozkład lipidów. Mówiąc jaśniej, ażeby włosy nie były matowe i suche potrzebują dawki nawilżającej, którą są właśnie lipidy. W ich skład wchodzi naturalny tłuszcz. Znajdują się one w strukturze włosów i dzięki temu troszczą się o to, aby były one miękkie, elastyczne i przyjemne w dotyku.

Kolejnym powodem, dla którego ekstrakt z żeń-szenia wykorzystywany jest do walki z łysieniem jest jego siła wzmacniająca macierz włosa. To właśnie od komórek rozrodczych zależy szybkość i poprawność wzrostu włosów.

Powyższe powody są dowodem na to, iż ekstrakt z żeń-szenia zasługuje na szczególną uwagę. Należy do składników z najwyższej półki, które dają rzeczywiste efekty podczas walki z wypadaniem włosów.