korzeń Angeliki na łysienie

Ekstrakt z korzenia angeliki a łysienie u mężczyzn

Korzeń angeliki, a inaczej mówiąc arcydzięgiel litwor jest rośliną charakteryzującą się ogromną witalnością. Do jednej z jej umiejętności należy zdolność do szybkiego zaopatrywania się w wodę. Dzięki temu, roślina ta rośnie bardzo szybko, a za pomocą jej korzeni woda dociera do całej długości angeliki. Ponadto posiada także właściwości nawilżające oraz odbudowujące. Co więcej, korzenie angeliki wykorzystuje się również w celach tonizujących i stymulujących. Jest to składnik niezwykły, chociażby ze względu na to, jakie cuda potrafi zdziałać w walce z wypadaniem włosów. Wyciąg z tej rośliny stosuje się m.in. do produkcji szamponów, których misją jest działanie przeciwświądowe oraz przeciwzapalne. Idealnym zastosowaniem korzenia jest zatem wykorzystanie go w walce z włosami przetłuszczającymi się i z łupieżem, dla których ekstrakt z tej rośliny okazać się może zbawienny. Jako ciekawostkę warto dodać, że korzenie angeliki są tak cenne, że w Polsce od 2014 r. objęte są częściową ochroną. Oznacza to, że arcydzięgiel można zbierać tylko w określonych rejonach lub posiadając na to zezwolenie.

Roślina ta ma wpływ na likwidację łupieżu, czyli chorobę skóry objawiającą się złuszczaniem naskórka. Nie jest to proces groźny, ani zaraźliwy. Jednak ze względów estetycznych, ludzie, których dotyka ten problem starają się z nim walczyć.

Poza tym ekstrakt z korzenia angeliki reguluje wydzielanie sebum, czyli mówiąc jaśniej, łoju skórnego produkowanego przez gruczoły łojowe. Na jego ilość wpływa wiele czynników, do których zalicza się m.in. hormony, wiek czy też niedobór witamin A, B2 i B6. Przyczyn może być wiele, lecz jedno jest pewne. To właśnie sebum jest powodem przetłuszczania się włosów i łojotoku. Dlatego też niezbędne jest oczyszczanie i nawilżanie skóry głowy. Właśnie w tym momencie pojawia się siła ekstraktu z korzenia angeliki wyróżniająca się właściwościami nawilżającymi.

Działanie tej rośliny jest zatem wieloaspektowe. Warto zauważyć, że nie tylko likwiduje ona łupież i niweluje problem przetłuszczających się włosów, ale także odgrywa dużą rolę w walce z ich wypadaniem, zapewniając komfort i ukojenie.