Minoxidil (Minoksydyl) - gęste i zdrowe włosy

Minoxidil (Minoksydyl) – gęste i zdrowe włosy

Ażeby marzenia o gęstych i zdrowych włosach stały się rzeczywistością, należy podjąć kurację. Minoksydyl jest jednym ze składników, na który warto postawić w walce z wypadającymi włosami. Jego stosowanie wskazane jest dla osób borykających się z łysieniem androgenowym. Ciekawostką jest sposób, w jaki odkryto właściwości tego składnika. Na początku miał on za zadanie obniżanie ciśnienia tętniczego krwi, natomiast dodatkowo odkryto, że fenomenalnie wpływa również na porost włosów. Właśnie tak zaczęła się jego przygoda z kosmetykami dbającymi o włosy, czyli szamponami, odżywkami, czy też wcierkami.

Minoksydyl poprawia ukrwienie mieszków włosowych. Dzięki temu, istnieje możliwość dostarczania do nich większej ilości składników odżywczych. Niedobór aminokwasów, witamin i minerałów sprawia, że włosy są matowe i słabe. Tak samo jak nasz żołądek potrzebuje zdrowego pożywienia, tak i włosy marzą o odpowiedniej diecie, która poprawi ich strukturę. Ponadto składnik ten zmniejsza również wrażliwość mieszka włosowego, czyli wąskiej rurki w skórze, z której wyrasta włos, na męskie hormony płciowe.

Nie bez znaczenia minoksydyl wpisuje się na listę najważniejszych składników wykorzystywanych w terapiach przeciw wypadaniu włosów. Należy podkreślić także jego właściwości stymulacyjne. Składnik ten nie tylko stymuluje przepływ krwi, ale również podziały komórek mieszka włosowego. Komórki macierzyste stanowią bowiem fundamentalny element cebulek włosów, a ich odpowiedni podział wpływa na to, w jaki sposób one rosną.

Jeżeli zatem marzymy o prostej i skutecznej pielęgnacji włosów, warto postawić na minoksydyl. To dzięki niemu włosy stają się gęstsze, zdrowsze i pełne blasku. Likwidując problem łysienia, niweluje on wszelkie zmartwienia związane z kondycją naszych włosów.