Rdest wielokwiatowy na łysienie i siwienie włosów

Rdest wielokwiatowy na łysienie i siwienie włosów

Trudniejszą nazwą tego składnika jest Poligonum multiflorum. Inaczej określa się go również jako He Shou Wu, co oznacza mężczyznę z ciemnymi włosami. Nazwa ta powiązana jest z legendą, która głosi, iż włosy 58-letniego pana, po systematycznym stosowaniu rdestu wielokwiatowego, zmieniły się z siwych na czarne. Jednak termin nie ma większego znaczenia w porównaniu z szerokim wachlarzem zastosowań tej rośliny. Zaczynając od początku, należy zaznaczyć, iż rdest wielokwiatowy jest pnączem, które odnaleźć można w Chinach, Japonii czy też Tajwanie. Wykorzystuje się go jako pomoc w różnych dolegliwościach m.in. borykając się z bezsennością czy też bólami mięśniowymi. Co ważne, może mieć także pozytywny wpływ na powrót włosów do dobrej kondycji.

Należy zacząć od tego, że dzięki sile odbudowującej pigment włosa, jest on wykorzystywany do produkcji kosmetyków tj. szampony, maski i odżywki. Co więcej, składnik ten tonizuje, a więc nawilża, odświeża, a przede wszystkim przywraca skórze odpowiednie pH. Nie bez znaczenia są także jego właściwości antyoksydacyjne. Co kryje się pod tą długą nazwą? Oznacza ona, że He Shou Wu ma duży wpływ na usuwanie nadmiaru wolnych rodników, krążących po naszym organizmie. Niestety, gdy jest ich zbyt dużo, powodować mogą różne choroby, a także przyspieszenie procesu starzenia się skóry. Warto dodać, że w rdeście wielokwiatowym zawarte są także żelazo i cynk, które stanowią niezbędną podstawę dla prawidłowego wzrostu włosa.

Tak więc, rdest wielokwiatowy odmładza i posiada właściwości, które przyspieszają proces regeneracji skóry. Składnik ten pomaga osiągnąć pożądane efekty osobom zmagającym się z problemem słabych, łamliwych włosów. Jest idealny nie tylko do walki z łysieniem, ale pomaga również zachować naturalny kolor włosów i odzyskać go w przypadku siwienia. Jego wpływ na ilość cebulek włosowych oraz produkcję pigmentu powinien zainteresować każdego, kto marzy o gęstej i zdrowej czuprynie.